تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin14
حوزه : اجتماعی
شماره : 2257
تاریخ : ۱۶ دی, ۱۳۹۷ :: ۱۲:۰۸
وی با اشاره به روش‌های کنونی رسوب‌گیری در صنایعی چون نیروگاهی، اظهار کرد: در نیروگاه‌ها برای رسوب‌گیری لوله‌ها ابتدا نیروگاه‌ها شات‌دان شده و مبدل از خط خارج می‌شود و بعد از آن شروع به اسیدشویی می‌شود که این روش علاوه بر آن که هزینه‌بر است، موجب خوردگی لوله‌ها خواهد شد، ضمن آنکه میزان رسوب‌گیری کمتری نسبت به روش توپک‌رانی دارد. فصیحی با بیان اینکه ما در این پروژه روش پلیمری- مکانیکی را ارائه دادیم، خاطر نشان کرد: به این معنا که یکسری گویچه‌های پلیمری را تولید کردیم که دانش فنی این گویچه‌ها در انحصار دو شرکت آلمانی و چینی است و ایران سومین کشور دارنده این دانش فنی است. دکتر محمد فصیحی دستجردی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی و از محققان در مورد این طرح صحبت کرد

محققان دانشگاه علم و صنعت به منظور رسوب‌گیری مبدل‌های حرارتی نیروگاهی علاوه بر ساخت دستگاه توپک‌رانی، گویچه‌های پلیمری را بومی‌سازی کردند که به گفته آنها این فناوری علاوه بر پیشگیری از تشکیل رسوب مجدد حین عملکرد مبدل سبب بازده پایدار حداکثری در آنها می‌شود.

دکتر محمد فصیحی دستجردی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی و از محققان این طرح در گفت‌وگو  با بیان اینکه در این مطالعات موفق به طراحی و ساخت سیستم آنلاین توپک رانی برای مبدل‌های حرارتی شدیم، گفت: دستگاه توپک‌رانی برای رسوب‌گیری از مبدل‌های حرارتی طراحی شده است که می‌توان به هر نوع تجهیز دیگری متصل کرد، بدون آنکه عملکرد آن تجهیز را مختل کند.

وی با اشاره به روش‌های کنونی رسوب‌گیری در صنایعی چون نیروگاهی، اظهار کرد: در نیروگاه‌ها برای رسوب‌گیری لوله‌ها ابتدا نیروگاه‌ها شات‌دان شده و مبدل از خط خارج می‌شود و بعد از آن شروع به اسیدشویی می‌شود که این روش علاوه بر آن که هزینه‌بر است، موجب خوردگی لوله‌ها خواهد شد، ضمن آنکه میزان رسوب‌گیری کمتری نسبت به روش توپک‌رانی دارد.

فصیحی با بیان اینکه ما در این پروژه روش پلیمری- مکانیکی را ارائه دادیم، خاطر نشان کرد: به این معنا که یکسری گویچه‌های پلیمری را تولید کردیم که دانش فنی این گویچه‌ها در انحصار دو شرکت آلمانی و چینی است و ایران سومین کشور دارنده این دانش فنی است.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای قالب خبری زاگرس نیوز محفوظ می باشد.