امروز:
يكشنبه - 2 ارديبهشت - 1397
ساعت :

عکس

متاسفانه بسیاری از خانمها به خاطر اینکه خودشان را از آرایش چشم و ابرو راحت کنند، تصمیم می گیرند که خط چشم و ابروهای خود  را تاتو کنند، در حالی که این کار عوارض زیادی در پی خواهد داشت .ناراحتی های پوستی،تورم، خارش، سوزش و درد از مهمترین عوارض تاتو کردن استدر تاتو کردن خط چشم مشکل اصلی این است که آرایشگری که این کار را انجام می دهد، از ساختمان چشم و بافت های حساس آن هیچ گونه اطلاعی ندارد و این امر باعث می شود که در بعضی مواقع هنگام وارد کردن سوزن به پشت پلک، آسیب بافت های چشمی رخ دهد. گاهی نیز در صورتی که سوزن خیلی عمقی در بافت پلک وارد شود، باعث پارگی پلک و آسیب بافت های کره چشم خواهد شد.
دکتر نجفیان گفت: تاتو کردن ابرو و خط مژه و لب ها بسیار شایع است که عوارض بی شماری را برای افراد به دنبال می آورد که اگر قبل از انجام تاتو فرد از عوارض آن باخبر شود حتما از انجام آن منصرف می شود.

 

 وی ادامه داد: عفونت های موضعی مانند زرد زخم و باد سرخ و تبخال که چون زودرس و علامت دار هستند بیمار متوجه شده و آنها را درمان می کند اما در پاره ای دیگر مانند هپاتیت و HIV چون مدت ها بی علامت باقی می مانند شخص از وجود آنها بی خبر مانده و بیماری بی سروصدا در بدن فرد پیشرفت می کند. این بیماری ها تنها زمانی علامت دار می شود که قابل معالجه نخواهد بود!
این متخصص پوست و مو با بیان این که واکنش های حساسیتی به مواد رنگی تاتو یکی دیگر از عوارض این کار است، افزود:این حساسیت ها ممکن است حتی بعد از 10 سال در محل تاتو به صورت اگزما و خارش دائم ظاهر شود و از آن بدتر ناسازگاری مواد تاتو شده درپوست وایجاد برآمدگی ها و زخم های عجیب و غریب است که آن را واکنش جسم خارجی می نامند.
دکتر نجفیان با اشاره به این که سرانجام گاهی در محل تاتو گوشت اضافی تولید می شود، ادامه داد:از عوارض شایع تاتو تغییر رنگ مواد تاتو و به صورت رنگهای نامطلوب مانند آبی و سبز است که پاک کردن آن ها را با مشکل همراه می کند. اصلاح تغییر رنگ تاتو هم با اضافه کردن رنگهای دیگر، رنگ دلخواهی ایجاد نمی کند.
پایان/

Attachments:
Download this file (عوارض-تاتو-کردن.jpg)عوارض تاتو[ ]8 kB

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید