امروز:
يكشنبه - 2 ارديبهشت - 1397
ساعت :

عکس

رئیس پلیس فتا: برای خرید از سایت های دارای نماد اعتماد استفاده کنید

تهران- ایرنا - رئیس پلیس فتا با توجه به پایان سال و نزدیک شدن به سال جدید و خریدهای اینترنتی، گفت: بیش از 13 هزار صنف، نماداعتماد دارند و شهروندان از صنف های دارای این نماد و سایت مجازی برای هر گونه خرید یا فروش استفاده کنند تا آسیب نبینند.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا سردار کمال هادیان فر روز یکشنبه در حاشیه همایش یک روزه روسای پلیس فتا استان ها در جمع خبرنگاران افزود: سایت های دارای نماد اعتماد شناسایی و احضار شده اند و پرونده آن ها در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است و پلیس و اصناف بر فعالیت آن ها نظارت دارند.
وی افزود: ازسوی دیگر برخی افراد سایت هایی در فضای مجازی ایجاد و فعالیت می کنند در صورتی که نماد اعتماد ندارند.
رئیس پلیس فتا در مورد هک شدن 120 سایت گفت: این سایت ها، سایت شرکت هایی بودند که توسط شرکت ها ایجاد و رها شده بودند و مشکلات سی ام سی (نوعی مشکل فنی در سایت)داشتند و دی فیس (نوعی حمله اینترنتی که آرم صفحه حک می شود) شده بودند ؛ ضمن اینکه این سایت در واقع ارزش هک شدن را نداشتند و آسان ترین هک در این حوزه را شامل می شدند.
سردار هادیان فر اضافه کرد: از سال 95 که آن اتفاق برای مرکز امار افتاد(هک شدن این مرکز) شرکت ها و موسسات دارای نقص فنی در فضای مجازی احضار شدند و از انها تعهداتی اخذ شدتا ضعف امنیتی خود را برطرف کنند.
رئیس پلیس فتا در مورد حذف یکی از کانال ها در تلگرام گفت: وزیر ارتباطات ایمیلی به مدیر تلگرام ارسال کرد و از انجایی که گفته شد این کانال ترویج خشونت می کند، بسته شود.
وی در مورد نظارت بر تلگرام هم گفت براساس چهار سیاستی که تلگرام تحمیل کرده است از جمله کانال های پورنو و تروریسم روزانه بین 100 تا 200 کانال فعال در این زمین ها را حذف می کنیم. **بررسی 152 هزار ادله دیجیتال در آزمایشگاه های پلیس
سردار هادیان فر در مورد آزمایشگاه های ادله دیجیتال گفت: در گذشته 22 آزمایشگاه وجود داشت که امروز هفت آزمایشگاه دیگر راه اندازی شد و این آزمایشگاه ها جرایم را در زمینه شبکه، تلفن همراه، کامپیوتر و رمز جرائم شناسایی می کنند.
به گفته وی قبل از سال 96، 32 استان مجبور بودند مجرمان جرایم سایبری را برای بررسی جرم به استان های معین ببرند اما از ابتدای امسال هر استان یک ازمایشگاه تخصصی دارد .
وی گفت:امسال 152 هزار ادله دیجیتال در ازمایشگاه ها بررسی شده که 102 هزار پرونده مربوط به پلیس های مواد مخدر، آگاهی ، کلانتری و ارجاعات قضائی بوده است .
رئیس پلیس فتا با بیان اینکه 46 درصد جرایم صرفا در تلگرام انجام می شود ، گفت: حدود 18 تا 20 درصد جرایم در اینستاگرام و مابقی در 930 سایت انجام می شود و به طور متوسط کشف جرایم سایبری هشت روز به طول می انجامد. **سرقت با اسکینر از 9 هزار نفر
سردار هادیان فر افزود: امسال بیش از دو هزار نفر در کشور از طریق اسکینر مورد سرقت قرار گرفتند که متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد .
وی با بیان اینکه مراجعه به مرکز 197 به صورت ماهانه در مورد جرایم ساییری به حداقل ممکن رسیده است، افزود: اطاله دادرسی زمانبر است و این موضوع به پلیس ارتباطی ندارد.
همایش یک روزه روسای پلیس فتا استان ها امروز یکشنبه در محل مرکز پلیس فتا در تهران برگزار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید