امروز:
يكشنبه - 2 ارديبهشت - 1397
ساعت :

عکس

رییس هیات کره شمالی در کره جنوبی:تمایل گفت و گو با آمریکا وجود دارد

پکن -ایرنا -کیم یونگ چول رییس هیات بلند پایه کره شمالی که برای حضور در مراسم اختتامیه بازی های المپیک زمستانی به کره جنوبی سفر کرده است ،گفت که تمایل برای گفت و گو با آمریکا وجود دارد.‍

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی ، این نخستین بار است که یک مقام ارشد از کره شمالی در ماه های گذشته پس از بارها تنش و بحران در روابط با آمریکا از تمایل این کشور به گفت و گو با واشنگتن می گوید.
وی در جریان ملاقات روز یکشنبه با مون جایه این رییس جمهور کره جنوبی در حاشیه مراسم مذکور خاطر نشان کرد که کشورش مایل است گفت و گوهایی با آمریکا داشته باشد.
نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای فوری به دنبال ملاقات دو طرف تاکید کرد که این اظهارات مورد استقبال رییس جمهور کره جنوبی نیز قرار گرفته است.
بر اساس این بیانیه ، رییس جمهور کره جنوبی گفت که تنها راه حل بحران شبه جزیره کره به شکل اساسی و زیربنایی و بهبود روابط دو کره به طور اصولی این است که گفت و گوهایی میان کره شمالی و آمریکا انجام شود.
بیانیه می افزاید که هیات کره شمالی در این ملاقات پذیرفت که روابط کره شمالی و آمریکا باید در کنار مناسبات دو کره بهبود یابد و پیونگ یونگ مایل است با واشنگتن وارد مذاکره شود.
در جریان ملاقات امروز که نزدیک به یک ساعت به طول انجامید رییس جمهور کره جنوبی گفت که بهتر است هر چه زودتر مذاکراتی میان کره شمالی و آمریکا برگزار شود.
هیات هایی از آمریکا و کره شمالی در مراسم اختتامیه بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی حضور دارند و احتمال می رود دو طرف با استفاده از این فرصت وارد گفت و گو شوند و وزارت وحدت کره جنوبی در بیانیه ای آورده است که برای تحقق این هدف در تلاش است.
ریاست هیات آمریکایی برعهده ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رییس جمهور آمریکاست که روز جمعه وارد کره جنوبی شد و گفت که کشورش همچنان فشارهای فزاینده بر کره شمالی را در راهبرد خود حفظ خواهد کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید