امروز:
شنبه - 27 مرداد - 1397
ساعت :

عکس

مشروح بیانات آقای سیدمحسن موسوی عضو شورای کلانشهر اهواز

     در رابطه با بحث شوراء و موضوع شوراء، بعداز اینکه انتخابات تأیید شدند، دوستان شورایی ما بنا رو بر این گذاشتند که 13 نفر جلسات مستمری رو با هم داشته باشیم. جلسات رو تقریباً بصورت هفته ای 2 جلسه ما شروع کردیم. مدتیست که مرتب، شبانه و روزانه با هم جلساتی داریم و موضوعات رو با هم بررسی کردیم و ارزیابی کردیم. برای انتخاب شهردار اومدیم قبل از هر چیزی شاخص هایی رو تعیین کردیم. برای تعیین شلخص ها چندین جلسه نشست داشتیم با دوستان از اساتید دانشگاه و نظرات اونها هم استفاده کردیم. از شخصیت های مطرح و آشنا بکار هم استفاده کردیم و مجموعه ی شاخص هایی رو تدوین کردیم. شاخص ها رو هم امتیاز بندی کردیم و بنا رو بر این گذاشتیم که افرادی که حائز بالاترین امتیاز از این شاخص ها باشند به عنوان گزینه های شهرداری ما انتخاب بشن.

افراد رو هم آوردیم در این بحث شاخص ها و چندین نفر بومی و غیر بومی رو انتخاب کردیم که این شاخص ها رو دارا باشن. فرم دادیم به افراد تکمیل کردن، امتیاز بندی شدند و افراد تعیین شدند و یه فرآیندی رو در نظر گرفتیم برای مصاحبه کردن با این افراد. افراد رو دعوت کردیم به مصاحبه. دوستان ما  شروع کردند از این افراد سوال کردن. البته شهرداران و  اون افرادی که دعوت شدند برای گزینش شهرداری، ابتدا بعداز معرفی خودشون و بیان رزومه ای از  فعالیت های خودشون میزان شناختشون نسبت به اهواز و مشکلات اهواز رو بیان میکردن. و برنامه های کاریشون رو برای ما بیان میکردن و بعداز اون دوستان ما سوالاتی رو مطرح می کردن و جواب هایی رو از این عزیزان می شنیدند. بعد از چند روز مصاحبه، ما رسیدیم به 4 نفر. که الان 4 نفری که ما رسیدیم بهشون. 2 نفر داخل استانند و 2 نفر بیرون از استان هستند. بنا داریم ظرف 2 روز آینده انشاا... اگر به نتیجه رسیدیم گزینه اصلی شهرداری رو معرفی بکنیم. در این فاصله هم باز نشست هایی رو داشتیم با دوستان در رابطه با تعیین هیأت رئیسه شوراء و همچنین سرپرست شهرداری. انشاا... فردا که مراسم تحلیف شوراء هست، سعی می کنیم بعد از مراسم تحلیف هیأت رئیسه ی شوراء رو تعیین بکنیم تا انشاا... بعد از اعلام اولین جلسه در هفته ی آینده ما هم سرپرست رو معرفی کنیم و هم شهردار رو.

ما با توجه به مسائل و مشکلاتی که در شهر اهواز موجود هست، و با توجه به توقع ها و انتظارات به حقی که مردم اهواز از ما دارند، همه ی مسائل رو داریم می سنجیم، همه ی موارد رو داریم ارزیابی میکنیم که انشاا... سعی میکنیم انتخاب خوبی رو داشته باشیم؛ هم در بحث شهردار و هم در بحث سرپرست شهرداری و هم هیأت رئیسه شوراء و همه ی دوستان ما بنا رو بر این دارند که انتخابی درست صورت بگیره تا انشاا... مشکلات شهر رو کاهش داد و چهره ی رنجور شهر رو تغییر داد و توقعات و انتظارات به حق مردم رو هم انشاا... بتونیم برآورده بکنیم. همه ی دوستان ما در شوراء همه ی 13 نفر هم قسم شدند که در صورت انتخاب انشاا... شهردار کار بلد و متعهد و جهادی و متخصص در کنار ایشون باشن در این مدت 4 سال یار و یاورش باشن تا با کمک همدیگه انشاا... بتونن مشکلات شهرو حل بکنند. ما علاوه بر این کار از مدتی پیش شروع کردیم جلساتی رو با مسئولین استانی و بعضی از مسئولین کشوری.

ما چند وقت پیش به تهران رفتیم با سردار محسن رضایی جلسه ای داشتیم و ایشون هم خیلی استقبال کردند و اعلام آمادگی کردند که در هر کاری که بتونم به این شوراء کمک خواهم کرد تا انشاا... بتونم خدمتی رو به مردم ارائه بدم.

در سطح استان ما با استاندار محترم جلسه داشتیم. با مسئولین شرکت نفت جلسه داشتیم، با مسئولین بازرسی استان جلسه هم داشتیم. با معاونین استاندار و فرماندار جلساتی داشتیم. برای بحث سرمایه گذاری در سطح شهر که این امر مغفول مانده، موانعش رو ارزیابی کردیم، بررسی کردیم. مسئولین بانک شهر رو از تهران دعوت کردیم. جلسات مفصلی رو با این عزیزان داشتیم. اینها هم اعلام آمادگی کردند که برای تمام طرح هایی که شهرداری تعیین بکنه حاضرند سرمایه گذاری بکنند و کمک بکنند و ما این بنا رو داریم که بحث سرمایه گذاری رو جدی بگیریم، بحث درآمدهای پایدار شهرداری رو انشاا... جدی بگیریم و نسبت به این قضیه اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

بحث محرومیت زدایی رو در برنامه های کاریمون داریم. در بحث توسعه متوازن شهر همه هم فکرند که انشاا... این توسعه متوازن صورت بگیره. از درآمدهای موجود در شهرداری بتونیم مناطق در حاشیه و محروم رو به یک نوایی برسونیم. بتونیم مقداری از این محرومیت ها رو کاهش بدیم و پروژه های دیگرمون رو از طریق جذب سرمایه گذار انشاا... بتونیم اجرا بکنیم.

در رابطه با بحث مترو؛ دوستان ما به جدّ پیگیر هستند که انشاا... با این شوراء تکلیف مترو رو مشخص بکنند و بتونن حداقل یک یا دو فاز مترو رو افتتاح بکنند. با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و کمک های ملی بتونیم انشاا... این مشکل رو حل بکنیم تا مردم هم طعم استفاده از مترو رو بچشن.

برنامه های متنوع و زیادی رو دوستان ما دارن و انشاا... بر اساس همین پیش خواهند رفت. و اصل رو گذاشتن بر شایسته سالاری که انسان های شایسته، دلسوز و توانمندی رو انتخاب بکنیم. نیروهایی دلسوز و با تحصیلات عالیه و متخصص در شهرداری و در بدنه ی شهرداری کم نیستند. که به بعضیاشون متأسفانه توجهی صورت نگرفته. اینها رو بنا  داریم شناسایی بکنیم. در جاهایی که شایسته است از وجودشون استفاده بکنیم. تا مردم از تخصصشون و تعقلشون انشاا... بهره ی لازم رو ببرن. و بنا داریم که انشاا... در کنار شهردار بعنوان یاور و همکار باشیم، از مداخله گری، از سهم خواهی در کار شهرداری دوستان ما متعهد شدند که انشاا... اینطور نباشه و سهمی که میخوایم از شهرداری اینکه خدمت بیشتری به مردم و رسیدگی بیشتر به این شهره. و همچنین برنامه هایی داریم با مجموعه های دیگری که در سطح شهر هستند. هر کس که دلسوز این شهره و بتونه به نحوی کمک برسونه به این شهر ما نشست هایی رو با اینها خواهیم داشت و از توان فکریشون و استعدادشون استفاده خواهیم کرد که انشاا... بتونیم شهرمون رو که واقعاً بعنوان کلانشهر فاصله زیادی با کلانشهرهای دیگر کشور داره بتونیم این کاستی ها رو کاهش بدیم. مشکلاتو کم بکنیم که شهر رو  در جایگاهی که حقشه برسونیم و همچنین به شهرداری خودمون بنا داریم که انشاا... برسیم که شهرداری هم در جایگاه حقش قرار بگیره، که بتونه کار بکنه. بنا رو هم داریم بر هماهنگی با تمام ارگانها. به همین خاطر گفتم خدمتتون جلساتی رو ما ترتیب دادیم و این جلسات هم استمرار پیدا خواهد کرد. با تمام مسئولین استانی و شهرستانی نشست خواهیم داشت تا انشاا... اونها هم بعنوان همراه و همکار در این مسائل باشن که بتونیم انشاا... بیش از پیش شاهد شکوفایی شهرمون باشیم. شهر ظرفیت های فرآوانی داره و بایستی این ظرفیت ها رو از بالقوه به بالفعل تبدیل کرد و بتونیم انشاا... مشکلات رو یکی بعد از دیگری با کمک مردم و با کمک مسئولین و لطف خدا حل بکنیم.

  • سید جان عرض بکنم به حضورتون دو تا سوال : یه عده هستند که حالا ممکنه منافعی داشته باشن، اینها مرتب سعی دارن که نشون بدن بین این 13 نفر اختلافات فرآوانی وجود داره و تفرقه بینشون هست و مورد دوم اینکه افراد خیرخواهی هستند که مرتب افرادی رو بعنوان شهردار یا شهرداران مناطق و یا برای مدیریت شهرداری معرفی میکنند. برای این افراد خیرخواه شما چه پیامی دارید؟

13 نفر 13 رأی هستن، 13 فکرن. احتمال اینکه اختلاف نظری بین این 13 نفر وجود داشته باشه، هست. نه اینکه نیست. اما همه بنا دارن که یک کار واحد و خوبی رو برای شهر انجام بدن. اما اینکه فاصله بینشون هست، تفرقه بینشون هست، اصلا من این رو تأیید نمی کنم. همه هم فکرن و جالب اینکه تأکید می کنن ما اگر قراره رئیس شوراء انتخاب بکنیم، قراره شهردار انتخاب کنیم، قراره مسئولی رو انتخاب کنیم با 13 رأی انتخاب کنیم. تأکید همه دوستان اینکه ما 13 رأی گزینمون رو انتخاب بکنیم.

خیرخواهانی هم که سفارش میکنن، ما کلام و مطلب خوب رو استفاده می کنیم. اما؛ اینکه بذاریم دیگران القاء بکنند کی شهردار بشه، کی رئیس شوراء، این رو ما به روی همه بستیم. و سعی کردیم هم شهردار ما، هم رئیس شورای ما در مجموعه 13 نفر و با رأی 13 نفر انتخاب بشه. هر چند که از نظرات صائب و دلسوزانه ی دیگران هم استقبال می کنیم. روز اول هم اعلام کردیم راه به روی هر فردی که بخواد سوءاستفاده بکنه و تحمیل بکنه و نظرات خودش رو بر ما تحمیل بکنه، بستیم.

  • سید جان، عرضم به حضورتون بنده هم مثل حضرتعالی همیشه تأکید دارم از نظرات نخبگان و صاحب نظران باید استفاده کنیم. حالا ما اگر بخوایم یه طرحی بدیم که نخبگان و اینهایی که صاحب نظر در امور شهری هستند، اینها رو سازماندهی بکنیم و از نظراتشون استفاده بکنیم ما باید چیکار کنیم؟

ببینید؛ در شوراء به روی این نخبگان بازه و هر برنامه ای داشته باشن، هر نظری داشته باشن، خودشون بیان ما خدمتشونیم. نیان، ما خودمون میریم سراغشون. برای سهه گذاشتن بر این مطلب رو خدمتتون بگم بنده و 2 نفر دیگه از اعضای شوراء دیروز خدمت جامعه ی مهندسین دانشگاه شهید چمران اهواز رسیدیم.

بخش عمران مجموعه ای از جوانان متعهد، دلسوز و متخصص در امور شهرسازی، خدمتشون رسیدیم. جلسه ی خوبی با این عزیزان داشتیم و از نظراتشون استفاده کردیم. و بنا داریم که انشاا... این برنامه ها رو مستمراً با همه ی دوستان متخصص و دلسوز داشته باشیم. در شوراء به روی همه ی مجموعه ها بازه. هر کس نظر صائبی رو داشته باشه از نظرش استفاده می کنیم و برای عمران و آبادانی شهر هم از وجودشون، نظراتشون و تخصصاتشون قطعاً استفاده خواهیم کرد.

  • سید جان برای مجموعه ی نشریۀ جهان اخبار پیامی، صحبتی یا کلامی. ممنون میشم.

من اولاً تشکر میکنم از حسن استماعتون و این همراهیتون و تقاضا میکنم این نشریه و دیگر نشریات در کنار ما باشن. و صادقانه انتقاد بکنند مواردی که صورت میگیره. اطلاع رسانی خوبی صورت بگیره. از جانب این نشریات و اگر هم نقصی در کار ما مشاهده می کنن، اینها رو بعنوان انتقاد بیان بکنند. ما هم از انتقاد استفاده می کنیم. انتقادات سازنده رو می پذیریم. و هم از راهنمائیهای شما استفاده خواهیم کرد. نمیشه بخوایم کار بکنیم در سطح شهری به وسعت اهواز ولی نشریات و جرائد و روزنامه ها رو نبینیم. اما انشاا... این همراهی و همکاری رو خواهیم داشت. از جمله این نشریه که انشاا... همراهی ما و همراهی شما رو خواهیم داشت در طول مدت 4 سال خدمت شما هستیم.

  • ممنونم سید جان، تشکر.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید